گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
گزارش تصویری از حماسه عظیم مردم روزه‌دار رشت در روز قدس ۹۸
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان گیلان:

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان گیلان هدف دانشگاه فنی و حرفه‌ای را افزایش نیروهای مولد و کارآمد دانست و گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای درصدد است تا تکنیسین‌های ماهر و کارآمدی برای ورود به بازار کار تربیت کند.

..................... تاریخ انتشار:۱۹ مهر ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان رسول شمشادی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به پتانسیل‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای و نقش آن در ایجاد اشتغال پایدار اظهار کرد: در یک سال اخیر تغییرات اساسی در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای کشور اتفاق افتاد.

وی با تأکید بر قرابت دروس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با صنعت افزود: تفاهم‌نامه‌های اساسی با شرکت‌های صنعتی، حوزه اصناف و اتاق بازرگانی منعقدشده و افزایش تجهیزات و آموزش‌های فنی برای ورود به بازار کار از اقدامات مهم و اهداف کلیدی دانشگاه است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان گیلان با اشاره به قرابت‌های دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و علمی و کاربردی گفت: هدف هر دو دانشگاه افزایش نیروهای مولد و کارآمد است اما بودجه دانشگاه فنی و حرفه‌ای تماماً از سوی دولت برنامه‌ریزی می‌شود اما دانشگاه علمی کاربردی توسط بخش خصوصی اداره می‌شود.

شمشادی با بیان اینکه در گیلان هفت مرکز تخصصی فنی و حرفه‌ای وجود دارد تصریح کرد: شش هزار و ۲۰۰ دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای استان در شهرستان‌های صومعه‌سرا، بندرانزلی، آستانه‌اشرفیه، لاهیجان، رستم‌آباد و رشت در حال تحصیل هستند.

وی با اشاره به رشته‌های تحصیلی دانشگاه فنی و حرفه‌ای بیان کرد: ما در دوره کاردانی ۵۵ کد رشته داریم، برخی رشته‌ها خاص هستند و تنها در برخی شهرستان‌ها تدریس می‌شوند و در ارتباط با بومی‌سازی رشته‌ها نیاز به یک آمایش جدید بر مبنای نیازهای استان داریم البته باید رشته‌های خروجی آموزش‌وپرورش پیش از آن بومی‌شده باشند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان گیلان نوع تفاهم‌نامه دانشگاه با صنعت را مبتنی بر کارآموزی دانشجویان در محیط کار عنوان کرد و افزود: این دوره‌ها با همکاری اصناف و محیط کار موجب احتمال بیشتر جذب دانشجو در بازار کار می‌شود.

شمشادی آموزش‌های دانشگاه فنی حرفه‌ای را پایلوت صنعت و فنی حرفه‌ای دانست و گفت: این اقدامات در پنج ماه گذشته آغاز شد و بر اساس شواهد قریب به ۵۰ درصد از دانش‌آموختگان دانشگاه در محیط‌های صنعتی مشغول به کار هستند.

وی با اشاره به نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه فنی حرفه‌ای بیان کرد: تاکنون تنها فارغ‌التحصیلان دبیرستان‌های فنی و حرفه‌ای و هنرستان‌ها و دانش آموزان می‌توانستند وارد دانشگاه شوند اما از سال آینده فارغ‌التحصیلان رشته‌های نظری نیز می‌توانند از طریق کنکور سازمان سنجش در دانشگاه فنی و حرفه‌ای تا مقطع کارشناسی تحصیل کنند.

 

فارس

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)