گزارش تصویری: با حضور مسئولین نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان گیلان افتتاح شد
گزارش تصویری :برگزاری همایش بزرگ «دوچرخه سواری» در رشت
گزارش تصویری تئاتر داستان باغ وحش
گزارش تصویری: جلسه کمیته کارگروه اشتغال شهرستان رشت در فرمانداری
گزارش تصویری: شصت و ششمین جلسه شورای شهر رشت
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان گیلان:

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان گیلان هدف دانشگاه فنی و حرفه‌ای را افزایش نیروهای مولد و کارآمد دانست و گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای درصدد است تا تکنیسین‌های ماهر و کارآمدی برای ورود به بازار کار تربیت کند.

..................... تاریخ انتشار:۱۹ مهر ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان رسول شمشادی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به پتانسیل‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای و نقش آن در ایجاد اشتغال پایدار اظهار کرد: در یک سال اخیر تغییرات اساسی در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای کشور اتفاق افتاد.

وی با تأکید بر قرابت دروس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با صنعت افزود: تفاهم‌نامه‌های اساسی با شرکت‌های صنعتی، حوزه اصناف و اتاق بازرگانی منعقدشده و افزایش تجهیزات و آموزش‌های فنی برای ورود به بازار کار از اقدامات مهم و اهداف کلیدی دانشگاه است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان گیلان با اشاره به قرابت‌های دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و علمی و کاربردی گفت: هدف هر دو دانشگاه افزایش نیروهای مولد و کارآمد است اما بودجه دانشگاه فنی و حرفه‌ای تماماً از سوی دولت برنامه‌ریزی می‌شود اما دانشگاه علمی کاربردی توسط بخش خصوصی اداره می‌شود.

شمشادی با بیان اینکه در گیلان هفت مرکز تخصصی فنی و حرفه‌ای وجود دارد تصریح کرد: شش هزار و ۲۰۰ دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای استان در شهرستان‌های صومعه‌سرا، بندرانزلی، آستانه‌اشرفیه، لاهیجان، رستم‌آباد و رشت در حال تحصیل هستند.

وی با اشاره به رشته‌های تحصیلی دانشگاه فنی و حرفه‌ای بیان کرد: ما در دوره کاردانی ۵۵ کد رشته داریم، برخی رشته‌ها خاص هستند و تنها در برخی شهرستان‌ها تدریس می‌شوند و در ارتباط با بومی‌سازی رشته‌ها نیاز به یک آمایش جدید بر مبنای نیازهای استان داریم البته باید رشته‌های خروجی آموزش‌وپرورش پیش از آن بومی‌شده باشند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان گیلان نوع تفاهم‌نامه دانشگاه با صنعت را مبتنی بر کارآموزی دانشجویان در محیط کار عنوان کرد و افزود: این دوره‌ها با همکاری اصناف و محیط کار موجب احتمال بیشتر جذب دانشجو در بازار کار می‌شود.

شمشادی آموزش‌های دانشگاه فنی حرفه‌ای را پایلوت صنعت و فنی حرفه‌ای دانست و گفت: این اقدامات در پنج ماه گذشته آغاز شد و بر اساس شواهد قریب به ۵۰ درصد از دانش‌آموختگان دانشگاه در محیط‌های صنعتی مشغول به کار هستند.

وی با اشاره به نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه فنی حرفه‌ای بیان کرد: تاکنون تنها فارغ‌التحصیلان دبیرستان‌های فنی و حرفه‌ای و هنرستان‌ها و دانش آموزان می‌توانستند وارد دانشگاه شوند اما از سال آینده فارغ‌التحصیلان رشته‌های نظری نیز می‌توانند از طریق کنکور سازمان سنجش در دانشگاه فنی و حرفه‌ای تا مقطع کارشناسی تحصیل کنند.

 

فارس

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)