شورای تامین مناطق آزاد، بازی با امنیت کشور است
به بهانه تجمع عده ای در ساختمان شورای شهر، برای جلوگیری از آبستراکسیون جلسه انتخاب شهردار رشت!/وقتی انتخاب شهردار امنیتی میشود!
داستان مثلث داماش و انتخاب شهردار رشت/از سامر رجب تا حامد عبداللهی و حاجی پور!
از دگردیسی حجت جذب تا پاشنه آشیل دیگر عضو شورا در معادلات انتخاب شهردار!
امیدوارم لایق ترین فرد برای شهر رشت انتخاب شود/ سعی میکنم وارد حواشی نشوم و تعامل با شورا را در پیش بگیرم /به انتخاب شورای شهر احترام خواهم گذاشت
نماینده مردم لنگرود:

عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس گفت: اکثر آثار میراث فرهنگی کشورمان به دلیل آنکه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری منابع لازم برای نگهداری از آنها را ندارد، یکی پس از دیگری به غارت می‌رود.

..................... تاریخ انتشار:۱۸ مهر ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان مهرداد بائوج‌لاهوتی ، در واکنش به خبر غارت ۲ هزار قطعه تاریخی بنای تخت جمشید توسط دزدان، گفت: اکثر آثار میراث فرهنگی کشورمان به دلیل آنکه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری منابع لازم برای نگهداری از آنها را ندارد، یکی پس از دیگری به غارت می‌رود.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی مجلس با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری آثار تاریخی را ثبت می‌کند اما نمی‌تواند از ‌آنها حمایت و نگهداری کند، تصریح کرد: سازمان میراث فرهنگی اخیرا لایحه‎ای را به مجلس شورای اسلامی ارائه کرده که براساس آن باید نگهداری از آثار تاریخی را به بخش خصوصی واگذار کرده یا در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها قرار دهند.

بررسی لایحه واگذاری آثار تاریخی به بخش خصوصی در مجلس

وی اظهار کرد: این لایحه اکنون اعلام وصول شده و در حال بررسی است. مطمئنا شهرداری‌ها و بخش خصوصی بسیار بهتر از سازمان میراث فرهنگی می‌توانند از آثار تاریخی نگهداری کنند.

بائوج‌لاهوتی تاکید کرد: بخش خصوصی به جهت داشتن انگیزه‌های بالای اقتصادی در حفاظت و ارائه خدمت به بازدیدکنندگان از این آثار تعصب بیشتری به خرج خواهد داد.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی مجلس همچنین با اشاره به احتمال وزارتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هم گفت: این موضوع هم نمی‌تواند در روند کارایی این سازمان برای حفاظت و نگهداری از آثار تاریخی کشور موثر باشد لذا تنها واگذاری این اماکن به بخش خصوصی می‌تواند، نجات بخش باشد./

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)