گزارش تصویری: با حضور مسئولین نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان گیلان افتتاح شد
گزارش تصویری :برگزاری همایش بزرگ «دوچرخه سواری» در رشت
گزارش تصویری تئاتر داستان باغ وحش
گزارش تصویری: جلسه کمیته کارگروه اشتغال شهرستان رشت در فرمانداری
گزارش تصویری: شصت و ششمین جلسه شورای شهر رشت
نماینده مردم لنگرود:

عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس گفت: اکثر آثار میراث فرهنگی کشورمان به دلیل آنکه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری منابع لازم برای نگهداری از آنها را ندارد، یکی پس از دیگری به غارت می‌رود.

..................... تاریخ انتشار:۱۸ مهر ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان مهرداد بائوج‌لاهوتی ، در واکنش به خبر غارت ۲ هزار قطعه تاریخی بنای تخت جمشید توسط دزدان، گفت: اکثر آثار میراث فرهنگی کشورمان به دلیل آنکه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری منابع لازم برای نگهداری از آنها را ندارد، یکی پس از دیگری به غارت می‌رود.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی مجلس با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری آثار تاریخی را ثبت می‌کند اما نمی‌تواند از ‌آنها حمایت و نگهداری کند، تصریح کرد: سازمان میراث فرهنگی اخیرا لایحه‎ای را به مجلس شورای اسلامی ارائه کرده که براساس آن باید نگهداری از آثار تاریخی را به بخش خصوصی واگذار کرده یا در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها قرار دهند.

بررسی لایحه واگذاری آثار تاریخی به بخش خصوصی در مجلس

وی اظهار کرد: این لایحه اکنون اعلام وصول شده و در حال بررسی است. مطمئنا شهرداری‌ها و بخش خصوصی بسیار بهتر از سازمان میراث فرهنگی می‌توانند از آثار تاریخی نگهداری کنند.

بائوج‌لاهوتی تاکید کرد: بخش خصوصی به جهت داشتن انگیزه‌های بالای اقتصادی در حفاظت و ارائه خدمت به بازدیدکنندگان از این آثار تعصب بیشتری به خرج خواهد داد.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی مجلس همچنین با اشاره به احتمال وزارتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هم گفت: این موضوع هم نمی‌تواند در روند کارایی این سازمان برای حفاظت و نگهداری از آثار تاریخی کشور موثر باشد لذا تنها واگذاری این اماکن به بخش خصوصی می‌تواند، نجات بخش باشد./

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)