گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
گزارش تصویری از حماسه عظیم مردم روزه‌دار رشت در روز قدس ۹۸
نماینده مردم لنگرود:

عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس گفت: اکثر آثار میراث فرهنگی کشورمان به دلیل آنکه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری منابع لازم برای نگهداری از آنها را ندارد، یکی پس از دیگری به غارت می‌رود.

..................... تاریخ انتشار:۱۸ مهر ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان مهرداد بائوج‌لاهوتی ، در واکنش به خبر غارت ۲ هزار قطعه تاریخی بنای تخت جمشید توسط دزدان، گفت: اکثر آثار میراث فرهنگی کشورمان به دلیل آنکه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری منابع لازم برای نگهداری از آنها را ندارد، یکی پس از دیگری به غارت می‌رود.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی مجلس با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری آثار تاریخی را ثبت می‌کند اما نمی‌تواند از ‌آنها حمایت و نگهداری کند، تصریح کرد: سازمان میراث فرهنگی اخیرا لایحه‎ای را به مجلس شورای اسلامی ارائه کرده که براساس آن باید نگهداری از آثار تاریخی را به بخش خصوصی واگذار کرده یا در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها قرار دهند.

بررسی لایحه واگذاری آثار تاریخی به بخش خصوصی در مجلس

وی اظهار کرد: این لایحه اکنون اعلام وصول شده و در حال بررسی است. مطمئنا شهرداری‌ها و بخش خصوصی بسیار بهتر از سازمان میراث فرهنگی می‌توانند از آثار تاریخی نگهداری کنند.

بائوج‌لاهوتی تاکید کرد: بخش خصوصی به جهت داشتن انگیزه‌های بالای اقتصادی در حفاظت و ارائه خدمت به بازدیدکنندگان از این آثار تعصب بیشتری به خرج خواهد داد.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی مجلس همچنین با اشاره به احتمال وزارتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هم گفت: این موضوع هم نمی‌تواند در روند کارایی این سازمان برای حفاظت و نگهداری از آثار تاریخی کشور موثر باشد لذا تنها واگذاری این اماکن به بخش خصوصی می‌تواند، نجات بخش باشد./

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)