گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
گزارش تصویری از حماسه عظیم مردم روزه‌دار رشت در روز قدس ۹۸
در جلسه فوق‌العاده شورای شهر رشت؛

به گزارش رویداد گیلان ،نائب رئیس شورای اسلامی شهر رشت پیش از ظهر امروز در صحن شورا اظهار کرد: اصحاب رسانه با حضور مستمر خود در چند روز اخیر کمک زیادی به برگزاری سریع‌تر امر انتخاب شهردار کردند. رضا رسولی با اشاره به بررسی سه گزینه نهایی تصدی شهرداری رشت افزود: باید این امر با […]

..................... تاریخ انتشار:۱۸ مهر ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،نائب رئیس شورای اسلامی شهر رشت پیش از ظهر امروز در صحن شورا اظهار کرد: اصحاب رسانه با حضور مستمر خود در چند روز اخیر کمک زیادی به برگزاری سریع‌تر امر انتخاب شهردار کردند.

رضا رسولی با اشاره به بررسی سه گزینه نهایی تصدی شهرداری رشت افزود: باید این امر با همراهی و همدلی تمامی اعضای شورا سریع‌تر طی شده و به سرانجام برسد.

راه‌اندازی کارت الکترونیک شهروندی ازجمله برنامه‌های نخستین کاندیدای شهرداری رشت

کاندید تصدی شهرداری رشت نیز با ارائه برنامه پیشنهادی خود اظهار کرد: دریافت یارانه‌های دولتی به‌منظور احیا و بازآفرینی مناطق قدیمی ازجمله برنامه‌های است که در صورت انتخاب به آن‌ها خواهم پرداخت.

سینا مقدادی با تأکید بر اهمیت افزایش سرانه فضای سبز افزود: در حال حاضر سرانه فضای سبز شهر کویری یزد بسیار بیشتر رشت است.

وی با اشاره به وضعیت نامطلوب رودخانه‌های شهر رشت گفت: ایجاد فضای مکث در رودخانه‌ها، هدایت فاضلاب‌های موجود در آن به تصفیه‌خانه‌ها، استقرار نقاط گردشگری در داخل و حاشیه رودخانه ازجمله مسائلی است که باید به آن توجه ویژه شود.

این عضو علی‌البدل شورای شهر رشت با اشاره به راه‌اندازی کارت الکترونیک شهروندی بیان کرد: راه‌اندازی سازمان خدمات مشاوره با کمک نیروهای متخصص شهرداری از دیگر برنامه‌های بنده در صورت انتخاب خواهد بود.

مقدادی به فقدان منابع درآمد پایدار در رشت اشاره کرد و افزود: با جذب سرمایه‌گذار می‌توانیم نسبت به احداث رستوران لوکس متعلق به شهرداری اقدام کرده و بازآفرینی فضاهای شهری نیز موجب برخورداری محلات کم برخوردار و رفاه اجتماعی می‌شود.

نارضایتی عضوشورای شهر از فقدان برنامه و دیدگاه در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی

محمدحسن عاقل منش، یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت ، پس از ارائه برنامه‌های این کاندیدا از فقدان برنامه و دیدگاه در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی ابراز نارضایتی کرد.

بهراد ذاکری، عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت نیز مقدادی را فردی اخلاق مدار توصیف و اظهار کرد: متأسفانه مدل زباله‌سوز فعلی که به دنبال اجرای آن در رشت هستیم دارای استانداردهای لازم نبوده و مشکلات فراوانی برای شهروندان ایجاد می‌کند.

لزوم رویکرد منطقی در عزل و نصب‌های مدیریت شهری

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت نیز با تسلیت به مناسبت درگذشت بهرام شفیعی از مجریان باسابقه ورزشی در صداوسیما اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در حوزه مدیریت شهری همواره مطرح بوده مسئله عزل و نصب‌ها است.

فاطمه شیرزاد با اشاره به استیضاح‌های بسیاری که درگذشته برای شهرداران رشت اتفاق افتاد گفت: باید همواره رویکردی منطقی در عزل و نصب‌ها موردتوجه قرار گیرد اما متأسفانه این موضوع یکی از دغدغه‌هایی است که درنهایت مابین شهرداران و برخی از اعضای شورا مشکل ایجاد می‌کند.

خیانت اعضای شورای شهر رشت به کارگران

عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اجحاف شورا در حق کارگران اظهار کرد: متأسفانه در شورای دوم و سوم در حق کارگران خیانت شد و حقوق آن‌ها به‌درستی رعایت نشد.

محمدحسن علی پور با بیان اینکه سیاسی بازی در انتخاب شهردار حرف اول را می‌زند افزود: کارگری که توان خرید یک کیلو گوشت قرمز را ندارد همواره تحت‌فشار بوده و نباید اجازه دهیم شهرداری به‌منظور بازی‌های سیاسی بر صندلی ریاست شهری بنشیند.

مقدادی خطاب به اعضای شورا با تأکید بر مدیریت شورایی اظهار کرد: در صورت انتخاب تمامی حقوق و مزایای کارگران پرداخت می‌شود و در عزل و نصب‌ها بر اساس شایسته‌سالاری عمل خواهم کرد.

انضباط مالی ازجمله برنامه‌های دومین کاندیدای شهرداری رشت

یکی دیگر از کاندیداهای تصدی شهرداری رشت نیز با تأکید بر انضباط مالی در برنامه‌های شهرداری رشت اظهار کرد: لازمه ایجاد انضباط مالی شفاف‌سازی و الکترونیکی شدن سامانه اموال است که بنده معتقدم هرگونه اطلاعاتی پیرامون مباحث مالی باید ثبت و ضبط شود.

مسعود موسوی راه‌اندازی سامانه مدیریت دارایی را از برنامه‌های خود دانست و تصریح کرد: در شش‌ماهه نخست سال تاکنون بخش اندکی از بودجه شهرداری رشت محقق شده و در حال حاضر مشکلاتی از قبیل پرداخت حقوق کارکنان شهرداری رشت وجود دارد.

وی با تأکید بر ارتزاق شهر از تولید زمین افزود: ایجاد کمیته تخصصی نیازسنجی اموال موضوع بسیار مهمی است که در ساختارهای جامع به آن نیاز داریم و باید به‌نوعی برنامه‌ریزی شود که بیشترین عواید نصیب شهر و شهروندان شود.

کاندید تصدی شهرداری رشت به جذب سرمایه‌های ملی و بین‌المللی اشاره کرد و گفت: منطقه آزاد انزلی از ظرفیت بالایی برخوردار بوده و شهرداری رشت با نگاه به ظرفیت‌های موجود در آن می‌تواند در حوزه مالی موفق باشد.

موسوی ایجاد سازوکار برای ورود گردشگر به شهر را در دنیای امروز امری ضروری دانست و بیان کرد: این‌یک فرصت مهم است که می‌تواند موجبات رشد و شکوفایی شهر را رقم بزند.

وی با بیان اینکه رشت باید چرخش اقتصادی داشته باشد افزود: اگر به دنبال ثروت و درامد برای شهرداری رشت هستیم می‌توانیم بسیار موفق عمل کرده و نباید فقط منتظر ایجاد فرصت باشیم و در حال حاضر وجود فرودگاه در رشت مکانی مناسب برای ایجاد سرمایه در شهر است.

کاندید تصدی شهرداری رشت با اشاره به اینکه شعار گردشگر پذیری در شهری که هتل‌های اندکی دارد امکان‌پذیر نیست تصریح کرد: ورود مسافران به شهر باید برنامه‌ریزی‌شده پیگیری شده و در شرایطی که هتل‌های مناسبی وجود ندارد یقیناً نباید انتظار تحقق گردشگری را در آن داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بدون تعامل شورا و شهرداری اتفاقات خوبی در شهر رشت نخواهد افتاد گفت: متأسفانه در سنوات گذشته مشکلاتی در این زمینه بوده است.

موسوی گفت: توسعه‌یافتگی در شهر رشت موجب رشد استان و کشور می‌شود و باید به‌تمامی زمینه‌های توسعه‌یافتگی توجه شود.

کاندید تصدی شهرداری رشت با تأکید بر اینکه شهرداری رشت تاوان حاشیه‌نشینی را می‌پردازد گفت: شهرداری رشت ملزم است نسبت به جمع‌آوری زباله، ایجاد آسفالت و غیره در محلات حاشیه‌نشین ورود کند و معتقدم خدمات باید در تمامی نقاط شهر به‌طور یکسان توزیع شود.

وی به توجه شهرداری رشت به انرژی‌های پاک اشاره کرد و گفت: اگر ثابت کنیم که در این حوزه برنامه داریم می‌توانیم حتی در سطوح جهانی نیز از تسهیلات آن بهره‌مند شویم.

موسوی مدیریت شهری را شامل مؤلفه‌های متعددی دانست و بیان کرد: حمل‌ونقل، املاک، منظر، پسماند، مشاغل ازجمله مؤلفه‌های اساسی مدیریت شهری بوده که با توجه به این مقوله‌ها یقیناً کیفیت زندگی مناسب برای شهروندان رقم می‌خورد.

کاندید تصدی شهرداری رشت با اشاره به اینکه با بهره‌مندی از ظرفیت‌های رشت می‌توانیم شهر را به یک برند تبدیل کنیم گفت: وجود بقعه خواهر امام، بازارهای قدیمی، توسعه فضاهای آبی می‌تواند برای توسعه اقتصادی و اشتغال در رشت بسیار نقش تأثیرگذاری داشته باشد.

وی ایجاد خانه و کاشانه را از دیگر اقدامات به‌منظور ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری رشت دانست و افزود: متأسفانه در حوزه ساماندهی مشاغل گردشگری تاکنون تصمیم درستی اتخاذ نشده و یقیناً با مدیریت واحد شهری بسیاری از حوزه‌های مغفول مانده به سرانجام می‌رسد.

توسعه‌یافتگی و عدالت اجتماعی دارای ارتباط تنگاتنگ هستند

موسوی توسعه‌یافتگی و عدالت اجتماعی را دارای ارتباط تنگاتنگ دانست و بیان کرد: بدون عدالت اجتماعی نمی‌توانیم در مسیر توسعه‌یافتگی گام برداریم و کاهش تغییرات زندگی و اطلاع به شهروند، جذب اعتماد شهروندان، تهیه سند جامع فرهنگی و اجتماعی و غیره می‌تواند موجب توسعه‌یافتگی با عدالت اجتماعی بشود.

وی با تأکید بر اینکه اولویت‌ها باید بر اساس خواست و تقاضای شهروندان انجام شود تصریح کرد: اجرای اشتباه یک پروژه می‌تواند موجب هدر رفت میلیاردها تومان از بیت‌المال شود و همه ما در برابر بیت‌المال و جان شهروندان مسئول هستیم.

موسوی با بیان اینکه فقدان طرح جامع مناسب در حوزه فرهنگی احساس می‌شود افزود: باید دراین‌باره بافکر و اندیشه عمل کرد.

کاندید تصدی شهرداری رشت با تأکید بر اینکه شایسته‌سالاری در عزل و نصب‌ها باید موردتوجه باشد بیان کرد: توسعه درون‌زاست و بنده معتقدم عزل و نصب‌ها بر اساس شایسته‌سالاری موجب اعتمادسازی و حرکت به‌سوی پیشرفت می‌شود.

وی زیباسازی، بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده را از دیگر برنامه‌های خود اعلام کرد و افزود: بیش از یک هزار هکتار بافت فرسوده در رشت وجود دارد و باید دراین‌باره شهرداری رشت بهتر ورود و مدیریت کرده و ابزار مدیریتی برای ساختن شهر نسبت به داشتن پول بسیار حائز اهمیت‌تر است.

موسوی با اشاره به انتخاب حضور در جایگاه شهرداری رشت افتخار و عنایتی از جانب خدا برای خدمت است گفت: اگر بنده برای این جایگاه انتخاب شوم تمام تلاشم را برای رفع مشکلات به کار می‌گیرم و در غیر این صورت و انتخاب هر فرد دیگری برای این جایگاه با تمام قوا به شهردار آینده رشت کمک می‌کنم.

اعضای شورا در انتخاب اصلح‌ترین کاندیدا رضایت مردم را مدنظر داشته باشند

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با مخاطب قرار دادن مسعود موسوی کاندید تصدی شهرداری رشت اظهار کرد: امیدوارم تمامی اعضای شورا در انتخاب اصلح‌ترین کاندیدا برای شهرداری رضایت مردم و خدا را مدنظر داشته باشند.

فاطمه شیرزاد با اشاره به اینکه کار در شهرداری بسیار دشوار است افزود: قرار است شصت و ششمین شهردار رشت انتخاب شود و شهرداری چالش‌های خود را داشته و گاهی به‌واسطه برخی از مباحث دچار بحران می‌شود.

وی با بیان اینکه اولویت مسعود موسوی در صورت انتخاب به‌عنوان شهردار رشت در مواجه با جریان‌های بیرون و درون شورا باید مشخص شود تصریح کرد: موسوی در حوزه ساختار اداری و توجه به بافت‌های قدیمی ازجمله خواهر امام نکات خوب و قابل‌توجه ای مطرح کرد که نیاز امروز شهر رشت است.

شیرزاد به فعالیت مدیران شهرداری رشت و عزل و نصب‌ها اشاره کرد و گفت: ایجاد بازارهای فرهنگی و هنری، توجه به مسکن و مشکلات ضعفا ازجمله برنامه‌هایی بود که توسط موسوی مطرح شد.

وی حضور و فعالیت دست‌فروشان را یکی دیگر از دغدغه‌ها دانست و گفت: دست‌فروشی نیز بخش غیرقابل‌انکار شهر رشت است و باید برای سامان‌دهی آنان برنامه‌ریزی شود.

دریافت چهاردرصدی شهرداری در وصولی نوسازی از مردم

یکی دیگر از اعضای شورای رشت نیز با مخاطب قرار دادن مسعود موسوی اظهار کرد: ارائه گزارش توسط موسوی یکی از بهترین گزارش‌ها بوده و کاملاً علمی مطرح‌شده است.

احمد رمضانپور با بیان اینکه همواره مباحث در بیان تئوری و عملی با یکدیگر متفاوت هستند افزود: در حال حاضر شهرداری رشت با مشکلاتی ازجمله بدهی‌های هنگفت، عدم وجود سرمایه‌گذار، عدم تعامل با مقامات اجرایی، عدم اولویت‌بندی پروژه‌های عمرانی و غیره مواجه است.

وی با اشاره به اینکه در وصولی نوسازی در سال ۹۶ فقط چهار درصد از مردم به شهرداری رشت اعتماد کردند تصریح کرد: در بخش تولید ثروت برای شهر که متعاقب آن افزایش قدرت خرید شهروندان را به همراه دارد جزو مباحثی است که باید به آن به‌طور ویژه توجه شود.

رمضانپور گفت: اگر به هر دلیلی در این برهه زمانی نتوانید مدیریت شهری را بر عهده بگیرید می‌توانیم از ظرفیت شما برای همراهی با شهردار آینده رشت استفاده شود

یکی دیگر از اعضای شورای رشت نیز با اشاره به اینکه طرح مباحث به‌صورت تئوری و پس‌ازآن عملیاتی کردن بسیار متفاوت بوده است افزود: این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

محمدحسن عاقل منش با بیان اینکه برای اجرای برنامه‌های مسعود موسوی چه ضمانتی وجود دارد افزود: وی باید ضمانت‌نامه مشخصی درباره مباحثی که مطرح کرده ارائه کند.

حجت جذب عضو شورای رشت نیز در این جلسه اظهار کرد: رفع مشکل تالاب عینک، ساماندهی دو رودخانه رشت، رفع بدهی هنگفت شهرداری رشت ازجمله مواردی بوده که شهرداران سابق نیز بارها دراین‌باره به‌صورت تئوری مطالبی ارائه کردند اما عملاً نتیجه‌ای حاصل نشد

عضو دیگر شورای رشت نیز با اشاره به اینکه فقط یک شهردار می‌توانیم برای رشت انتخاب کنیم اظهار کرد: موسوی فردی اخلاق مدار، رشتی اصیل و بسیار باتجربه و مدیر است.

اسماعیل حاجی پور با بیان اینکه رشت همانند فرزند برای ما است گفت: موسوی به‌دوراز تعارف باید آمادگی خود را برای تکیه زدن به صندلی شهرداری رشت اعلام کند.

مردم به نشانه اعتراض به یک رفتگر رای دادند

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت نیز با اشاره به اینکه مردم رشت از شوراهای گذشته آسیب فراوانی دیده‌اند اظهار کرد: شهروندان به خاطر اینکه به اعضای شورا اعتراض خود را نشان بدهند به بنده به‌عنوان یک رفتگر رأی دادند.

محمدحسن علیپور با بیان اینکه در دوران فعالیت نصرتی به‌عنوان شهردار رشت نیز اعضای شورا مدام در حال تعریف و تمجید از وی بودند گفت: تمامی این اعضای شورای رشت در آن دوران نیز به‌ظاهر با نصرتی یک نوع رفتار می‌کردند و در پشت پرده نیز رفتارهای دیگری از خود نشان می‌دادند.

وی به وضعیت نامناسب نیروهای کارگری شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: نفرین و ناله خانواده‌های این کارگران همواره بدرقه افرادی است که به آنان اجحاف کردند.

لزوم ایجاد بازارهای فرهنگی

کاندید تصدی شهرداری رشت نیز در پاسخ به سؤالات اعضای شورا اظهار کرد: کنشگران شهری در تمامی دنیا همواره فراوان بوده و کسانی که در حوزه شهری ذینفع هستند مطالباتی دارند و این مطالبات باید مدیریت شود.

مسعود موسوی با بیان اینکه شورا و شهرداری رشت باید در ابتدا با کمک یکدیگر قوی شوند افزود: در این شرایط می‌توانیم در مقابل خواسته‌های نابجا و نامعقول ایستادگی کرده و معتقدم باید تمامی مباحث با شور و مشورت با اعضای شورا اجرایی و به نتیجه برسد.

وی با تأکید بر اینکه سیاسی نیستم گفت: شورا نیز باید فارغ از سیاسی بازی بوده و همواره در عزل و نصب مدیران به تخصص افراد توجه می‌کنم.

موسوی با بیان اینکه نیروهای فراوانی در بدنه شهرداری رشت وجود دارد تاکید کرد: باید از این نیروها بهینه استفاده شود.

وی به بحث ایجاد بازارهای فرهنگی اشاره کرد و گفت: برنامه‌ریزی در این حوزه نیازمند هزینه زیادی نبوده و معتقدم برای اقشار آسیب‌پذیر جامعه نیز باید در کنار ایجاد سرپناه به تحصیل، مباحث فرهنگی و غیره آنان نیز توجه شود.

موسوی دست‌فروشی را یک کسب‌وکار دانست و بیان کرد: ساماندهی دست‌فروشان را نیز از گذشته درباره آن تحقیق کرده و در حال حاضر نیز طرح پیشنهادی‌ام دراین‌باره آماده است.

کاندید تصدی شهرداری رشت با اشاره به اینکه شهرداری رشت در حال حاضر دیر روزمرگی است اظهار کرد: دغدغه پرداخت حقوق کارکنان و غیره ازجمله مواردی است که با تولید ثروت و درآمد پایدار در شهر می‌توانیم به‌راحتی آن را برطرف کرد.

وی با تأکید بر اینکه یکی از ابزار تولید ثروت ایجاد زمین است بیان کرد: در حال حاضر در هر نقطه‌ای از شهر می‌توانیم بر اساس ضوابط بر اساس استانداردها نقاط شهری جدید را ایجاد کنیم

موسوی با بیان اینکه رکود یک فرصت است گفت: بسیاری از اموری که در دوران رکود می‌توانیم اجرایی کنیم در دوران رونق نمی‌توانیم به آن بپردازیم.

کاندید تصدی شهرداری رشت گفت: اگر شورا انتظار ویژه‌ای در صورت عدم انتخاب بنده برای کمک به شهرداری دارد باید میزان اختیار و قدرت عمل بنده را نیز مشخص کند.

نسبت به مشکلات شهر رشت آگاهی دارم

آخرین کاندید تصدی شهرداری رشت نیز با حضور در صحن شورای رشت اظهار کرد: به‌عنوان فرزند کوچک شهر رشت باهدف و انگیزه تغییر درروند فعلی شهر در این ماراتون شرکت کرده‌ام.

بهزاد نیک فهم با اشاره به اینکه نسبت به مشکلات شهر رشت آگاهی دارم افزود: ارتقای سطح کیفیت رشت‌وندان مهم‌ترین هدفی است که می‌توانم در یک جمله مطرح کنم.

وی با بیان اینکه باید در فضایی روشن برای تعالی شهر رشت گام برداریم تصریح کرد: باید با تلاشی مضاعف برای توسعه شهر و رفع مشکلات در تمامی حوزه‌ها ورود کنم و با این رویکرد چشم‌اندازی برای رشت در نظر گرفته‌ام.

نیک فهم با تأکید بر اینکه همچنان وارث شوراهای گذشته هستیم تصریح کرد: سرزندگی، شهروند محوری، شهر هوشمند و خلاق در تمامی ابعاد برای چشم‌انداز ۱۴۰۰ می‌دانم و تقسیم رشت به بخش‌های اعیان‌نشین و ضعیف نشین یک خطر جدی برای شهر محسوب می‌شود.

وی گفت: در حال حاضر بازار رشت، آپارتمان‌های نوساز و حاشیه‌های شهر ایمن نیست و بنده معتقدم شهر را به‌صورت پیاده محور اما نه با شعارهای قبلی ببینم.

کاندید تصدی شهرداری رشت با اشاره به اینکه چشم‌اندازهای بنده در ۱۴۰۰ آرزوهای کوچک بنده است بیان کرد: در حوزه فرهنگی اجتماعی یک مقوله را با عنوان صنعت سرگرمی مطرح کرده که مترادف با موضوع توسعه گردشگری نیست.

نیک فهم با اشاره به اینکه برند سازی به‌خوبی در شهر تعریف‌نشده است افزود: مشکلات زیست‌محیطی رشت بسیار فراوان بوده و این در خالی است که توسط یک فرد گیلانی بودجه هنگفتی به استان هم‌جوار برای این حوزه اختصاص پیداکرده و برای گیلان هنوز محقق نشده است.

وی با بیان اینکه رفع مشکل رودخانه‌های رشت به‌تنهایی از عهده شهرداری خارج است افزود: رودخانه‌ها لبه‌های شهری هستند و یک مفهوم شهرسازی بوده که می‌تواند در برنامه‌ریزی‌های شهری مناسب تأثیر بگذارد.

کاندید تصدی شهرداری رشت با تأکید بر اینکه می‌توانیم بدون پول رودخانه‌های رشت را احیا کنیم بیان کرد: جذب سرمایه‌گذار موضوع مهمی دراین‌باره است.

نیک فهم به عدم تحقق‌پذیری طرح جامع رشت اشاره کرد و گفت: وجود سکونت‌گاه‌های غیررسمی یکی دیگر از مشکلاتی است که در این حوزه وجود داشته که غیرقابل‌انکار هستند.

وی با بیان اینکه هر آجری را در بافت فرسوده رشت می‌بینند می‌گویند میراثی است تصریح کرد: باید با احیای بافت‌های فرسوده و آثار تاریخی نسبت به جذب گردشگر اقدام کنیم و معتقدم با انعقاد یک تفاهم‌نامه در پیاده راه فرهنگی رشت با میراث فرهنگی و گردشگری گام‌های اساسی دراین‌باره برداریم.

نیک فهم به‌عنوان شهر خلاق خوراک رشت اشاره کرد و گفت: باید از این برند استفاده کرده و با تجهیز فضاهای پیاده شهر با این مضمون در راستای ایجاد اشتغال و تقویت بنیه اقتصادی شهر و جذب گردشگر گام برداشت.

کاندید تصدی شهرداری رشت تقویت نظام محله‌ای را موجب کاهش سفرهای درون‌شهری دانست و بیان کرد: این مهم موجب عدالت محوری و رضایتمندی شهروندان نیز می‌شود.

وی با اشاره به عقب‌ماندگی‌های فعلی شهرداری رشت در تحقق بودجه سال ۹۷ افزود: شهرداری رشت الزاماتی درباره تأمین اجتماعی، حقوق، مزایا و غیره دارد که باید مدام به آن توجه داشته باشد.

بهراد ذاکری عضو شورای اسلامی شهر رشت پس از ارائه برنامه توسط نیک فهم اظهار کرد: شنیده‌ها حاکی از آن است که شما به‌عنوان یکی از پیمانکاران مطالبات میلیاردی از شهرداری دارد و در صورت انتخاب وی به‌عنوان شهرداری رشت چگونه به این مبحث رسیدگی می‌شود؟

فاطمه شیرزاد عضو دیگر شورای رشت به ارائه برنامه‌های نیک فهم و توجه وی درباره بافت‌های قدیمی، تاریخی اشاره‌کرده است اظهار کرد: یقیناً این مهم می‌تواند موجب درامد زایی برای شهر بشود.

وی با بیان اینکه نیک فهم از خواهر امام به‌عنوان قطب گردشگری نام‌برده است افزود: این موضوع قابل‌تقدیر است اما بارها برند شدن شهر رشت را در مباحث مختلف مطرح کردیم ولی این مهم تاکنون به‌خوبی محقق نشده است.

شیرزاد توجه به حفظ ارزش‌ها در شهر رشت اشاره کرد و گفت: از طرف تمامی خانواده‌های شهدا و ایثارگر از توجه به این مهم تشکر کرده و از حامد عبداللهی به‌عنوان فرزند عبداللهی انتظار دارم بازهم در صحن شورا به‌عنوان عضو شورا فعالیت کند.

بهراد ذاکری عضو شورای اسلامی شهر رشت پس از ارائه برنامه توسط نیک فهم اظهار کرد: شنیده‌ها حاکی از آن است که شما به‌عنوان یکی از پیمانکاران مطالبات میلیاردی از شهرداری دارد و در صورت انتخاب وی به‌عنوان شهرداری رشت چگونه به این مبحث رسیدگی می‌شود؟

پروژه‌های عمرانی رشت مدت‌هاست مغفول مانده است

رئیس شورای رشت نیز با اشاره به کاهش تحقق‌پذیری بودجه شهرداری رشت اظهار کرد: شهردار رشت باید برنامه‌های مشخصی در این حوزه ارائه کند.

سید امیرحسین علوی با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی رشت مدت‌هاست مغفول مانده است گفت: شهردار آینده رشت در بحث انتخاب تیم اجرایی و با فشارهایی که از درون و بیرون شورا وجود دارد چگونه عمل می‌کنید؟

کاندید تصدی شهرداری رشت در پاسخ به سؤالات اعضای شورای رشت اظهار کرد: به‌عنوان فردی که در بازار مشغول فعالیت هستم حساب‌وکتاب خاصی دارم.

بهزاد نیک فهم گفت: بنده معتقدم شهرداری رشت بی‌پول نیست و در حوزه پروژه‌های عمرانی شهرداری بالغ‌بر ۴۰ درصد دورریز داریم.

وی با تأکید بر اینکه مدیریت منابع باید همواره موردتوجه باشد افزود: جلوگیری از دورریز ۴۰ درصدی راهکار مدیریتی است که باید در شهرداری رشت لحاظ شود.

کاندید تصدی شهرداری رشت با اشاره به وجود فساد در شهرداری رشت بیان کرد: این‌یکی دغدغه‌های نظام بوده و یقیناً با اتحاد و همدلی برطرف می‌شود.

نیک فهم خاطرنشان کرد: بنده حدود هشت‌صد میلیون تومان از شهرداری رشت بدهی دارم و با این وضعیت شهرداری در اولویت پرداخت نخواهم بود.

پس از ارائه گزارش توسط آخرین کاندید تصدی شهرداری رشت برخی از اعضای شورا از صحن شورا خارج شدند و جلسه آبستراکسیون شد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با انتقاد از خروج برخی از اعضای شورا در انتهای جلسه بررسی گزینه‌های تصدی شهرداری رشت اظهار کرد: ما رأی شفافی داشته و اگر بازهم چنین اتفاقاتی رقم بخورد باز نیز بر سر رأی خودخواهیم ماند.

فرهام زاهد با بیان اینکه چنین رفتارهایی درشان شهروندان نیست گفت: شهروندان باید با این نوع رفتارها متوجه بشوند که چه کسانی شفاف و چه اعضایی غیر شفاف هستند

رئیس شورای رشت پس از آبستراکسیون در جریان انتخاب شهردار رشت اظهار کرد: تا زمانی که در این جایگاه باشم به وظایف قانونی خود عمل می‌کنم.

سید امیرحسین علوی افزود: با چند عضوی که از صحن جلسه خارج شدند تماس گرفته شد و آنان حاضر به حضور مجدد در صحن شورا نشدند

سید امیرحسین علوی رئیس شورای رشت با تأخیر سه‌ساعته در جلسه امروز حاضر شد و پس‌ازآن ریاست جلسه را بر عهده گرفت

اسماعیل حاجی پور یکی از اعضای شورای رشت پس‌ازآن انجام آبستراکسیون توسط برخی از اعضای شورا طی تماس با فرماندار رشت تقاضای برگزاری جلسه انتخاب شهردار در اسرع وقت را کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با حضور مجدد در صحن شورا جلسه آینده انتخاب شهردار رشت را به دوشنبه هفته آینده موکول کرد.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)