گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
گزارش تصویری از حماسه عظیم مردم روزه‌دار رشت در روز قدس ۹۸
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان:

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان با اشاره به برگزاری بیست و دومین مسابقه قصه‌گویی در گیلان گفت: قصه‌گویی بهترین ابزار را انتقال فرهنگ و تاریخ یک کشور به نسل‌های آینده است.

..................... تاریخ انتشار:۱۸ مهر ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان اسفندیار ضیایی صبح امروز در مراسم هفته کودک با اشاره به آغاز مسابقات قصه‌گویی اظهار داشت: این مشابقه در سه بخش تخصصی، عمومی و علمی برگزار می‌شود می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان با بیان اینکه بیش از ۳۶۰ اثر به دبیرخانه این مسابقه ارسال شده است افزود: خدیجه مشکبید حقیقی، ساحره پورشاهماری و هم‌چنین الهام کمال‌پور، داوران این مسابقه هستند.

ضیایی با اعلام اینکه مسابقات قصه‌گویی رر دو بخش ملی و بین‌الملل برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: در بخش ملی این مسابقه دو گروه ۱۴ تا ۱۸ سال و ۱۸ سال به بالا می‌توانند شرکت کنند.

وی با اعلام اینکه مرحله استانی جشنواره قصه‌گویی در روزهای ۱۷ و ۱۸ مهر ماه در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رشت برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: در نخستین روز برگزاری این مسابقه ۲۵ قصه‌گوی گیلانی به قصه‌گویی پرداختند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قصه را گنجینه فرهنگی یک ملت دانست و اظهار داشت: قصه‌گویی بهترین ابزار را انتقال فرهنگ و تاریخ یک کشور به نسل‌های آینده است.

ضیایی با اعلام اینکه برگزاری بیست و دومین جشنواره استانی قصه‌گویی در گیلان نشان دهنده پیشگامی استان در میان سایر استان‌ها است افزود: استان گیلان همواره در عرصه‌های فرهنگی پیشگام است.

وی با اعلام اینکه همکاری نهادهای فرهنگی زمینه رشد و بالندگی کودکان را فراهم می‌کند خاطرنشان کرد: حضور بیش از ۲ هزار نفر از مربیان قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان در کارگاه‌های آموزشی مربیان پیش دبستانی اثربخش فعالیت‌های کانون را نشان می‌دهد.

مدیر‌کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان نیز در این مراسم هفته ملی کودک را فرصتی برای ترسیم چشم‌انداز آینده‌سازان کشور دانست و گفت: باید تلاش کنیم تا الگوهای مثبتی را به کودکان و نوجوانان معرفی کنیم.

مونا ابروفراخ با اعلام اینکه برنامه‌ریزی صحیح در حوزه کودک و نوجوان زمینه ترسیم آینده روشن برای آن‌‌ها را فراهم می‌کند ابراز داشت: کودکان و نوجوانان دارای ظرفیت بالایی هستند.

وی با اعلام اینکه برگزاری جشنواره قصه‌گویی اتفاقات خوبی را برای کودکان و نوجوانان رقم میزند اظهار داشت: کودکان و نوجوانان سرمایه‌های اجتماعی کشور هستند و باید برای رشد و بالندگی آن‌ها تلاش و برنامه‌ریزی کرد.

ابرو فراخ با تاکید بر لزوم همکاری تمامی دستگاه‌های فرهنگی و گروه‌های مردم نهاد در راستای توانمندسازی کودکان تصریح کرد: ایجاد مناطق و شهرهای دوست‌دار کودک باید با جدیت پیگیری شود.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)