گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
گزارش تصویری از حماسه عظیم مردم روزه‌دار رشت در روز قدس ۹۸
مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان:

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان گفت: ۲۶۵ رویداد ورزشی در هفته تربیت بدنی در استان گیلان برگزار می‌شود.

..................... تاریخ انتشار:۱۸ مهر ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان مریم بخشی عصر امروز در نشست خبری هفته تربیت بدنی در رشت اظهار داشت: با برپایی یادواره شهدای ورزشکار برنامه‌های هفته تربیت بدنی در استان گیلان آغاز می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان تصریح کرد: ‌ ۲۶۵ رویداد ورزشی در هفته تربیت بدنی در استان گیلان برگزار می شود تا در جهت شادابی، تندرستی و ورزش قهرمانی استان گیلان گام برداریم و بر نشاط اجتماعی بیفزاییم.

وی با اشاره به اینکه هدف از این برنامه‌ها انتقال هر چه بیشتر اطلاعات ورزشی و سلامت به مخاطبان است تا با جزئیات فعالیت‌ همه هیئت‌های ورزشی استان گیلان آشنا شوند افزود: با افتتاح نمایشگاه توانمندی ورزش استان گیلان می‌کوشیم استعدادیابی در رشته‌های مختلف ورزشی انجام شود.

بخشی با بیان اینکه پیش بینی شده است تا در غرفه تندرستی و سلامت ناهنجاری‌های اسکلتی احتمالی و دیگر مشکلات ورزشکاران شناسایی و تشخیص داده شود گفت: در مرحله استعدادیابی در این نمایشگاه آموزش و ثبت نام برای افراد رایگان بوده و تخفیف‌های ویژه ای برای بیمه ورزشی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان عنوان کرد: جوانان باید فرصت پیدا کنند تا در فعالیت‌ها و مدیریت‌ها حضور داشته باشند و از ظرفیت‌ها و استعدادهای آنها استفاده شود تا روح جوان به ورزش استان گیلان تزریق شود.

وی با اشاره به اینکه برای تجهیز و تکمیل هر سه استادیوم عضدی، سردار جنگل و استادیوم انزلی اعتبار اندکی موجود است تا پیشرفت فوری حاصل شود افزود: اولویت اصلی ما ساماندهی استادیوم سردار جنگل است که مشکلاتش باید برطرف شود.

بخشی با تاکید بر اینکه در ورزشگاه سردار جنگل رشت مشکل نور کافی داریم اعلام کرد: برای حل این مشکل ساعت بازی‌ها را تغییر می‌دهیم تا با تاریکی هوا مشکلاتی در بازی به‌وجود نیاید.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان اظهار داشت: اول باید بک استادیوم استانداردسازی شود سپس به سراغ بعدی برویم و تاکنون ۶ میلیارد تومان برای استادیوم‌های استان گیلان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه رایزنی‌ها در استان جهت تعریض جاده ورزشگاه سردار جنگل انجام شده است گفت: رشته‌های ورزشی مختلفی داریم که زیرساخت‌های آنها نیاز به تعمیرات اساسی دارد و بیش از یک چهارم بودجه را به ورزش فوتبال اختصاص داده‌ایم.

بخشی با بیان اینکه تاکنون ۳ میلیارد تومان از بدهی‌های تیم سپید رود از فصول گذشته پرداخت شده است خاطرنشان کرد: بازی‌های سختی پیش رو داریم اما این تیم از نظر فنی و شرایط آمادگی وضعیت خوبی دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان بیان کرد: ۱۴ برنامه در حوزه جوانان با برگزاری “اختتامیه برترین‌های اوقات فراغت جوانان استان گیلان”، مسابقات دوچرخه‌سواری، جشنواره بومی محلی و روستایی در سطح استان گیلان در هفته تربیت بدنی اجرا می‌شود.

معاون فرهنگی و امور جوانان ورزش استان گیلان نیز در این نشست خبری اظهار داشت: امسال در هفته تربیت بدنی در بخش اوقات فراغت برترین‌های این حوزه در سازمان‌های مختلف استان گیلان با حضور مدیران بخش‌های مختلف، ۲۵ مهرماه تقدیر می‌شوند.

هاشم اسماعیلی با بیان اینکه جشنواره بازی کودک در یکی از مدارس شهر رشت برپا می شود خاطرنشان کرد: نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های ورزش استان گیلان در هفته تربیت بدنی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حوزه “مشاوره پیش از ازدواج” به سازمان ورزش و جوانان سپرده شده است افزود: سازمان ورزش و جوانان این آمادگی را دارد تا برنامه‌ مشاوره‌های پیش از ازدواج را در سراسر استان حتی در روستاها اجرایی کند.

معاون توسعه ورزش و جوانان استان گیلان نیز در این نشست خبری اظهار داشت: برگزاری مسابقات بین‌المللی برای استان گیلان بسیار مفید است چرا که تاسیسات و سالن‌های ورزشی ارتقاء یافته و سبب جذب جوانان به سوی ورزش می‌شود.

ابوالفضل صادقی با بیان اینکه در تلاشیم تا از تجربیات کشورهای حوزه دریای خزر در پیشبرد ورزش قهرمانی بهره بریم گفت: در نمایشگاه توانمندی‌های ورزش گیلان که در مجموعه یادگار امام برگزار می‌شود سعی شده به شکلی نو به ورزش همگانی توجه شود تا تمام اقشار جامعه به‌طور عملی آموزش داده شوند.

وی با اشاره به اینکه در بخش ورزش قهرمانی تیم‌های استعدادیابی در این نمایشگاه فعال هستند و در سنین پایه رشته های ورزشی مختلف آموزش اولیه رایگان ارائه می‌شود اظهار داشت: از اهداف بلندمدت ما در استان استعدادیابی و پرورش آنها در گیلان است.

صادقی با تاکید بر اینکه توجه به ورزش‌های همگانی و روستایی و اقشار ضعیف جامعه از سیاست‌های ورزشی در استان گیلان است تصریح کرد: تمامی کمک‌ها به هیئت‌های ورزشی استان گیلان برنامه‌محور است یعنی با ارائه برنامه مدون بودجه دریافت می‌کنند.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)