گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
گزارش تصویری از حماسه عظیم مردم روزه‌دار رشت در روز قدس ۹۸

حدود دو ماه از استعفای شهردار سابق رشت می‌گذرد اما تعلل اعضای شورای شهر رشت نه تنها باعث نارضایتی مردم شده بلکه انتقاد نماینده ولی‌فقیه در گیلان را نیز برانگیخت.

..................... تاریخ انتشار:۰۹ مهر ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان حدود دو ماه از استعفای مسعود نصرتی شهردار سابق رشت می‌گذرد و در این مدت شهرداری رشت به‌سرپرستی علی بهارمست اداره می‌شود.

عدم انتخاب شهردار و خالی ماندن این جایگاه در این مدت سبب شده است تا اجرای پروژه‌های عمرانی در کلانشهر رشت که شهری گردشگری است با مانع و توقف مواجه شود.

تاخیر در انتخاب شهردار رشت و همچنین پخش نکاتی در فضای رسانه‌ای استان گیلان مبنی بر وجود اختلاف سلیقه میان اعضای شورا سبب شد آیت‌الله فلاحتی نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان در خطبه‌های نماز جمعه به این تاخیر انتقاد کند.

شهروندان شهر رشت نیز معتقدند که اعضای شورای شهر رشت باید وظیفه‌شناسی را در دستور کار خود قرار دهند و همانگونه که برای کسب آرای مردم تلاش می‌کردند امروز نیز با همان انگیزه به‌دنبال خدمت به مردم باشند.

آن‌ها معتقدند تعلل اعضای شورای اسلامی شهر رشت در انتخاب شهردار برای این کلانشهر در وهله نخست به ضرر مردم است و در وهله دوم از پیشرفت و توسعه کلانشهر رشت جلوگیری می‌کند.

در راستای تهیه این گزارش احمد رمضانپور نرگسی عضو شورای اسلامی شهر رشت در مقابل دوربین تسنیم حاضر شد و اظهار داشت: من در آخرین نطق خود در جلسه شورای شهر رشت بر لزوم انتخاب هرچه سریعتر شهردار تاکید کردم.

عضو شورای اسلامی شهر رشت خاطرنشان کرد: من به رئیس شورای شهر اعلام کردم که امروز کارها و برنامه‌های شهرداری به دلیل نبود شهردار روی زمین مانده است.

رمضانپور نرگسی افزود: من از ابتدا اعتقاد داشتم که شهردار باید برای مدت چهار سال در شهر بماند و این مسئله را با مسعود نصرتی هم در میان گذاشته بودیم و او هم پذیرفته بود اما شرایط طور دیگری رقم خورد.

وی با بیان اینکه در مراحل انتخاب شهردار ۳۳ نفر را دعوت کرده و از میان آن‌ها در مرحله نخست ۲۲ نفر و در مرحله ۵ نفر را انتخاب کردیم تا در نهایت یک گزینه را به‌عنوان شهردار رشت معرفی کنیم گفت: امروز هیچ کاری مهم‌تر از انتخاب شهردار برای رشت نیست.

رمضانپور نرگسی با بیان اینکه ۸ نفر از اعضای شورای شهر رشت نامه‌ای به رئیس شورا نوشتند و خواستار شدند تا انتخاب شهردار را دردستورکار جلسه قرار دهد افزود: رئیس شورا پیامکی به اعضای شورا ارسال کرده است تا همه افراد مدنظر خود را برای جایگاه شهردار رشت معرفی کنند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت ضمن اعلام زمان انتخاب شهردار رشت خاطرنشان کرد: امیدواریم در مدت ۲ هفته آینده بتوانیم شهردار رشت را به شهروندان این شهر معرفی کنیم.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای شهر رشت نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اعلام اینکه تاکنون اقدام خاصی برای انتخاب شهردار رشت صورت نگرفته است گفت: اعضای لیست امید شورای شهر هیچ گزینه‌ پیشنهادی برای تصدی جایگاه شهردار رشت ندارند.

فرهام زاهد با اشاره به جلسات غیررسمی اعضای شورای شهر در راستای انتخاب شهردار رشت خاطرنشان کرد: منتظریم تا سایر اعضای شورا گزینه مورد نظرشان در شورا مطرح کنند تا بتوانیم شهردار رشت را معرفی کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر رشت ضمن اعلام زمان انتخاب شهردار رشت اظهار داشت: امیدوارم در مدت ۳ هفته آینده بتوانیم شهردار رشت را به مردم معرفی کنیم.

 

تسنیم

 

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)