گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
گزارش تصویری از حماسه عظیم مردم روزه‌دار رشت در روز قدس ۹۸
نماینده مردم فومن در گفتگو با رویداد گیلان:

محمد افتخاری، نماینده فومن درگفتگو با خبرنگار رویداد گیلان با اشاره به گرانی های اخیر درکشور اظهارکرد: علت گرانی ها، عدم نظارت و سوء استفاده عده ای محتکراست. وی با بیان اینکه کیفیت تولیداتی که ما در داخل می بینیم، با کیفیت خارجی برابری می کند، افزود: دستگاه های نظارتی باید الان، دقیق ترباشند، فکر […]

..................... تاریخ انتشار:۰۹ مهر ۱۳۹۷ ......................

محمد افتخاری، نماینده فومن درگفتگو با خبرنگار رویداد گیلان با اشاره به گرانی های اخیر درکشور اظهارکرد: علت گرانی ها، عدم نظارت و سوء استفاده عده ای محتکراست.
وی با بیان اینکه کیفیت تولیداتی که ما در داخل می بینیم، با کیفیت خارجی برابری می کند، افزود: دستگاه های نظارتی باید الان، دقیق ترباشند، فکر می کنم، آنچه که معلوم است، هیچ کدام ازدستگاه های نظارتی اهل نظارت نیستند.
نماینده مردم فومن درمجلس شورای اسلامی به رها کردن نظارت از سوی دستگاه های نظارتی اشاره و تصریح کرد: ماهمه به دلار چشم دوختیم، درحالیکه دلار به تولیدات داخلی ما ربطی ندارد، ممکن است در برخی از کالاها، تاثیر گذار باشد، اما کالاهایی که درون کشور تولید می شوند، نباید ازدلار تاثیر بپذیرند.
افتخاری با اشاره به اینکه تولیدات داخلی گلخانه ای مانند گوجه فرنگی را همیشه صادر می کنیم، افزود: رب گوجه که گران شده است داخلی است، مایحتاج مردم نیز اکثرا در داخل تولید می شوند، یعنی ما خودمان هم درحال ظلم کردن هستیم.
وی به عدم نظارت، عدم مدیریت و بی تفاوتیِ بعضی از دستگاه هایِ نظارتی و مسئولان درمورد گرانی ها اشاره کرد و گفت: لازم است مسئولان جدی باشند و بدانند مردم در چه وضعیتی هستند، خانواده هایی الان به ما مراجعه می کنند که ۲ ماه است نمی توانند گوشت و مرغ بخرند.
نماینده فومن اعلام کرد: ما جلسات غیرعلنی برگزارکردیم و آقای دکتر لاریجانی چندین جلسه گذاشت و دستگاه های مختلف را از وزارتخانه های گوناگون دعوت کردند و آنها هم گزارشاتی ارائه دادند اما خروجی مناسبی نداشتند.
افتخاری با بیان اینکه بنا شد که برای مایحتاج سبدی را برای مردم آماده کنند، افزود: من استنباطم این است که امروز هر سبد و کوپنی، مجددا دراین کشور رواج پیدا کند، کوچک کردن مردم عزیزماست.
وی با تصریح براینکه مردم همیشه درهمه ی عرصه ها حاضر بوده اند و ما مدیون این مردم هستیم و هنوزهم پشتیبان ما هستند، گفت: به جای اینکه با سوداگران و با کسانی که به مردم ظلم می کنند و خونِ مردم را می مکند، شدیدا مقابله کنند، می خواهیم باز مردم را کوچک کنیم.
نماینده مردم فومن با اشاره به این حدیث امام علی(ع) که فقر اگر از دری وارد شود، ایمان از در دیگری خارج می شود، اعلام کرد: من فقط یک توصیه برای مردم عزیزمان دارم؛ خیلی ها در فقر هستند و در نداری زندگی می کنند ومشکلات زیادی دارند، اما واقعا استنباط من این است که مردم تصمیم بگیرند چیزی نخرند و یک هفته تا ده روز بگذاریم، همه به پای این مردم بیافتند.
افتخاری افزود: این کار همت بالایی می طلبد که مردم در ۱۰ روزهیچ خریدی نکنند وبگذارند، مغازه دار اجناسش خراب شود که بفهمد یعنی چه! بگذارند بفهمد ما هر چه داریم از این مردم داریم.
وی گفت: آنچه درمورد سال های گذشته شنیدیم، مشابه این اتفاقات بود، که ۴۰ سال قبل رخ داد و بلافاصله اعلام کردند، مردم چیزی نخرید و این همت مردم بود که بازار را شکست.
نماینده مردم فومن درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بهترشدن وضع بازار را خود بازار و تولید کنندگان داخلی باید بخواهند، بیان کرد: باید کشور برای تولید کنندگان وبازاریان مهم تر از خط بازی ها، جناح بندی ها و مسائل سیاسی باشد و مردم عزیز ما باید در این کشور مهم تر از همه باشند.
افتخاری با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری مبنی براینکه تا زمانی که چشم ما به بیرون باشد این مشکلات هست و ما باید به درونمان اکتفا کنیم، افزود: در
درون ما اگرعده ای سود جویی و سوءاستفاده می کنند، دستگاه قضا باید سخت با این افراد مقابله کنند.
وی قانون اساسی، مجلس و سران ۳ قوه را، قانون، مجلس و مسئولان خوبی عنوان کرد و گفت: ما مدیران بسیار لایقی داریم و پرسنل و کارمندان بسیار زحمت کش و خوبی داریم که صورتشان را با سیلی سرخ نگه می دارند، از طرفی باید با افراد سودجو مقابله کنند و جایگاه و عزت کشور برای مردم ومسئولان از همه چیز مهم تر باشد.
نماینده فومن ابراز کرد: اخیرا دیدیم موضوع احتکار رب گوجه فرنگی و مسائل دیگر، نشات گرفته از این موضوع است که ما درحال رها کردن همه چیز هستیم و می گوییم هر چه باداباد!
افتخاری با بیان اینکه همه در یک کشتی نشستیم و هرکسی می خواهد قسمت مربوط به خود را سوراخ کند، که باعث غرق شدن همه می شود، افزود: آقا فرمودند ما باید همه ی دیدمان به داخل باشد؛ استعداد های داخل، ارزش و جایگاه هایی که ما در داخل داریم، همه ی اینها را باید قدر بدانیم درعین توجه به اینکه روابطمان را با بیرون هم درست کنیم و سیاست بین الملل باید بسیار خوب باشد و با آن اقتداری که هست، همراه باشد و گرنه هیچوقت از ما انتظار ندارند که ما با کشورهای دیگر روابط نداشته باشیم.
وی بر لزوم توجه بیشتر مسئولان به مردم تاکید کرد وگفت: مردم

ما تا الان صبر و حوصله داشتند و این منت را همیشه بر سر مسئولان کشور گذاشته اند و هم اکنون نیز یک همت همگانی نیاز است و نگران این نباشند که فردا قحطی می آید، این کشور غنی است و هیچ اتفاقی نمی افتد.
نماینده فومن تاکید کرد: تا زمانی که متصل به معنویت و اهل بیت، هستیم وبا توجه به وجود مبارک امام رضا در این کشور، آنها ما را از خیلی از پیچ ها و خطرات عبور داده اند.
افتخاری برلزوم ایجاد وبرگرداندنِ اعتماد به مردم تاکید کرد وافزود: مردم هم باید، سعه ی صدرشان بیشتر باشد و مسئولان نیز به مردم توجه بیتشری داشته باشند.
وی با بیان اینکه این وضع، بحرانی نیست که ما در آن بمانیم، گفت: ما از این بدتر را هم تجربه کردیم و نفت ۷ دلاری در این مملکت فروختیم، چه برسد به الان که بالای ۵۰ دلار است.
نماینده فومن با اشاره به اینکه ما در دوران هایی از این مملکت با سیلی صورت ها را سرخ نگه داشتیم، اظهار کرد: من فکر می کنم، الان خیلی ها با پیشنهاد سبد کالا و کوپن مردم را تحقیر می کنند وبعد از ۴۰ سال دیگر نباید این حرف ها بزنیم.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)