گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
گزارش تصویری از حماسه عظیم مردم روزه‌دار رشت در روز قدس ۹۸
به مناسبت روز آتش نشانی :

به مناسبت هفته آتش نشانی و خدمات ایمنی، مصطفی سالاری استاندار گیلان با حضور در سازمان آتش نشانی شهرداری رشت با آتش نشانان و افسران ارشد آتش نشانی دیدار و گفت و گو کرد.

..................... تاریخ انتشار:۰۸ مهر ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان به مناسبت هفته آتش نشانی و خدمات ایمنی، مصطفی سالاری استاندار گیلان با حضور در سازمان آتش نشانی شهرداری رشت با آتش نشانان و افسران ارشد آتش نشانی دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت، میرشمس مومنی زاده فرماندار شهرستان رشت، رضا رسولی رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی رشت، مرتضی عاطفی مدیرکل روابط عمومی استانداری گیلان، علی مقصودی معاون خدمات شهری شهرداری رشت و بابک رمضانی رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری رشت حضور داشتند‌.

 استاندار گیلان در این دیدار ضمن تبریک روز آتش نشانی از زحمات آتش نشانان قدردانی کرد و گفت: آتش نشانان به صورت شبانه روزی فعالیت کرده و همواره در صحنه هستند.

وی تصریح کرد: آتش نشانان برای خدمت به مردم جان خود را کف دست قرار داده تا امنیت جانی و مالی مردم تامین شود.

استاندار گیلان از زحمات علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت قدردانی کرد و گفت: سازمان آتش نشانی شهرداری رشت از سازمان های فعال و همیشه خدمت رسان است.

دکتر سالاری با اشاره ۱۴ ایستگاه آتش نشانی در رشت اظهار کرد: با توجه به این راه اندازی دو ایستگاه آتش نشانی دیگر بهتر است ایستگاه های آتش نشانی از ۱۶ بیشتر نشده تا کیفیت فدای کمیت نشود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه پیگیری های لازم برای جذب نیروهای آتش نشانی متخصص در شهرداری رشت انجام می شود بیان کرد: جذب نیروهای آتش نشان باید در فضای رقابتی سالم صورت گرفته تا افرادی متخصص به بدنه آتش نشانی ورود کنند.

 میرشمس مومنی زاده فرماندار شهرستان رشت در این دیدار ضمن تبریک روز آتش نشان اظهار کرد: حمایت از آتش نشانی به حفظ ثروت و سرمایه ملی کمک می کند و توجه به مسائل معیشتی آتش نشانان حائز اهمیت است.
علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت در این دیدار ضمن تبریک روز آتش نشانی با قدردانی از حضور استاندار گیلان در جمع آتش نشانان اظهار کرد: آتش نشانی شغل نیست و یک عشق است.

وی بیان داشت: آتش نشانان سلامتی خود را کف دست قرار داده و همواره در شهر آماده هستند و هرگاه در کنار آنان قرار می گیریم آرامش و نظم منتقل می شود.

بهارمست با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش نشان اظهار کرد: آتش نشانی رشت شهدا و جانبازان زیادی داد و بسیاری از آتش نشانان هم اکنون با بیماری متعدد مواجه هستند.

سرپرست شهرداری رشت همچنین از توجه اعضای شورای اسلامی رشت به آتش نشانان قدردانی کرد و گفت: اعضای شورای اسلامی رشت همواره در کنار آتش نشانان بوده و نگاه آنان به آتش نشانی همواره مثبت بوده است.

سرپرست شهرداری رشت با اشاره به تجهیزات سازمان آتش نشانی رشت توضیح داد: قرارداد خرید نردبان ۴۵ و ۵۵ متری منعقد شده و با افزایش تجهیزات سازمان آتش نشانی خدمات دهی این سازمان افزایش می یابد.

 بهارمست با اشاره به اینکه آتش نشانان شهرداری رشت حتی در مواقع ضروری حریق های شهرهای اطراف را نیز پشتیبانی می کنند خاطرنشان کرد: آتش نشانان رشت در کمک رسانی به اطفای حریق شهرهای اطراف نیز در صف اول قرار دارند.
رضا رسولی رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی رشت در این دیدار از حضور نماینده عالی دولت در استان و فرماندار شهرستان رشت قدردانی کرد.

وی سازمان آتش نشانی رشت را دقیق ترین و فنی ترین سازمان شهرداری دانست و گفت: در حالی که آتش نشانان می توانستند درگیر کار اداری باشند ولی به عنوان ارتش دفاعی شهر جان خود را به خطر می اندازند.

رسولی با اشاره به کاستی ها و مشکلات آتش نشانان گفت: آتش نشانی رشت با کمبود نیروی انسانی مواجه است و امیدواریم تبدیل وضعیت آتش نشانان انجام شود.

بابک رمضانی رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری رشت از حضور استاندار گیلان در جمع آتش نشانان قدردانی کرد و گفت: سازمان آتش نشانی شهرداری رشت دارای ۵۴ پرسنل اداری، ۳۲۰ آتش نشان عملیاتی و ۱۴ ایستگاه آتش نشانی است.

وی با اشاره به اینکه راه اندازی دو ایستگاه آتش نشانی در دستور کار قرار گرفته است گفت: ایستگاه اول توسط یک خیر در بلوار خرمشهر در حال راه احداث است و اکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ایستگاه شانزدهم در مسکن مهر راه اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مطابق استانداردهای لازم آتش نشانی رشت نیازمند ۴۶۵ نفر نیرو است، بیان کرد: اکنون با کمبود ۹۰ نیرو مواجه هستیم و مکاتبات لازم برای جذب آتش نشان صورت گرفته است.

رمضانی تعداد خودروهای سازمان آتش نشانی را ۷۲ عدد اعلام کرد و گفت: ۲۲ خودروی سبک متعلق به افسران ارشد آتش نشانی و ۵۰ خودروی اطفایی سنگین، نیمه سنگین و سبک است.

وی میانگین سنی خودروهای آتش نشانی را ۲۱ سال عنوان کرد و گفت: از سال ۹۴ نوسازی ناوگان آتش نشانی در چشم انداز سازمان قرار گرفت.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت با اشاره به اینکه در خرداد امسال ۶ خودروی نیمه سنگین از شرکت آلمانی به تجهیزات آتش نشانی افزوده شد، مطرح کرد: خودروی هفتم خودرویی امداد و نجات است که مراحل ترخیص آن در سازمان منطقه آزاد انزلی در حال انجام است.

رمضانی از ۳ هزار عملیات آتش نشان برای حریق و حادثه در ۶ ماه نخست امسال خبر داد و گفت: روزانه بیش از ۱۰۰۰ تماس به سامانه ۱۲۵ صورت می گیرد که حدود ۷۰۰ تماس مزاحمی است.

وی زمان رسیدن آتش نشانان به محل حریق را ۴.۱۰ اعلام کرد و گفت: زمان رسیدن به حریق در استاندارد جهانی سه تا پنج دقیقه است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت از افتتاح پارک ایمنی ویژه کودکان در چند ماه آینده خبر داد و گفت: این پارک در راستای افزایش ایمنی و آگاه سازی کودکان راه اندازی می شود.

رمضانی خاطرنشان کرد: در شش ماه گذشته ۱۵ هزار شهروند تحت آموزش مسائل ایمنی قرار گرفته و همچنین بیمه آتش سوزی برای ۲۰۰ هزار خانوار انجام گرفت.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)